HABERLER - Diğer
Mart Ayı Divan Toplantısı Yapıldı
Galatasaray Spor Kulübü Mart Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda yapıldı.

Başkan Duygun Yarsuvat, İkinci Başkan Hamdi Yasaman, Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, Genel Sekreter Ebru Köksal, Muhasip Üye Mete İkiz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Kınay, İsmail Sarıkaya, Ahmet Tunç Akan, Ural Aküzüm ve Ali Yüce’nin katıldığı toplantı Divan Başkanı İrfan Aktar’ın açılış konuşması ile başladı.

 
Divan Başkanı İrfan Aktar konuşmasında, 8 Nisan 2015 Çarşamba günü gerçekleştirilecek Divan Başkanlık Seçiminde başkanlığa aday olduğunu üyelere duyurdu. Aktar, ayrıca 2012-2015 yılları arasında Divan Kurulu'nun 34 toplantı yaptığını ve 1098 sayfa toplantı tutanağı düzenlediğini üyelere bildirdi. Divan Başkanı İrfan Aktar, Genel Kurulda aidatlarını yatıran 7 bin 912 üyenin oy kullanma hakkında sahip olduğunu da ifade etti. 
 
Geçen aya ait toplantı tutanaklarının takdimi ve oya sunulması ve Divan Başkanlığına gelen evrakın okunması ile devam eden toplantıda daha sonra Tüzük Tadil Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Helvacı, hazırlanan Tüzük taslağının içeriği hakkında üyelere bilgilendirmede bulundu ve Tüzük taslağını Divan Başkanlığına teslim etti.
 
Toplantıda daha sonra gündem dışı söz alan Türker Arslan, 8 Nisan 2015 Çarşamba günü gerçekleştirilecek Divan Başkanlık Seçiminden başkanlığa aday olduğunu üyelere duyurdu.
 
Kulüp ve Bağlı ortaklıklarına ait 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla düzenlenmiş mali – idari – sportif raporun sunumu, Yönetim Kurulu üyesi Mete İkiz tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla düzenlenen mali – idari – sportif raporla ilgili Denetim Kurulu adına Cengiz Ergani üyelere bilgilendirmede bulundu.
 
Bilgilendirmelerin ardından gündemin 4. maddesinde sunulan rapor ve 5. maddesindeki Denetim Kurulu tespit ve incelemeleri ile ilgili görüşmeye geçildi. Bu bölümde Murat Ece ve Taner Aşkın söz aldı. Güncel olaylar ve dilekler bölümünde ise Turcan Bolayır ve Mehmet Bilen kürsüye geldi.
 
Toplantının son bölümünde kürsüye gelen Başkan Duygun Yarsuvat ise kısa bir konuşma yaptı.
 
“Baskın bir seçim olmasın diye bu görevi aldık. Bana sorarsanız başarı ile buraya kadar geldik” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Duygun Yarsuvat, “Galatasaray’ın içinden 6-7 aday çıktı. Demek ki Galatasaray kaçılacak bir kurum değil. Sportif ve mali durumu tüm açıklığı ile sizlere sunduk. Bilinen her şeyi sizlere naklettik” dedi.  
 
Sportif başarının spor kulüpleri için en önde gelen konu olduğunu ifade eden Başkan Duygun Yarsuvat,  “Sporcularımıza ücretlerini ödedik.  Dolayısıyla gelecek yönetim kurulu üyelerine büyük bir yük bırakmamış oluyoruz. Başarı istiyorsanız ona göre elbise giyeceksiniz. Dar bütçe ile orta seviye sonuçlar alabilirisiniz. Böyle bir şeyi Galatasaray istiyorsa, onu yapın. Bunu seçilecek olanlara söylüyorum. Biz muhafazakar bir bütçe yaptık” diye konuştu.
 
Başkan Duygun Yarsuvat, Galatasaray için çalışmanın çok keyifli bir uğraş olduğunu belirterek, “birçok arkadaşın bu mutluluğu tatmasını isterim” dedi.
 
Toplantı sonunda, Divan iç tüzüğünün 4. maddesi uyarınca, 8 Nisan 2015 Çarşamba günü yapılacak Divan Kurulu Başkanlık Seçiminde başkanlığa aday olanların oy pusulalarındaki renklerin tespiti, mevcut en kıdemli üye huzurunda ad çekme suretiyle belirlendi. İrfan Aktar kırmızı, Türker Aslan ise sarı rengi çekti.
 
Galatasaray.org
EN ÇOK OKUNAN HABERLER