HABERLER - Futbol
KAMUOYUNA

Son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu terör ortamı malumunuz. Hepimizi derinden sarsan bu olayların ardından futbolcumuz Umut Bulut'un babasının da vefat ettiğini öğrenmemiz acımızı 2'ye katlamıştır.

 

Bu hafta sonu ise yaklaşan ve Türkiye'nin en büyük derbisi kabul edilen Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması oynanacaktır. Bir çoğuna klişe gelebilecek "birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde" bu maç öncesinde Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yönetilen sosyal medya hesapları tarafından "Derbide Omuz Omuza" gibi güzel ve anlamlı bir adım atılmıştır.

 

Galatasaray taraftar hesapları olarak destek verdiğimiz bu etkinlik, 40 binden fazla bilet satılması ve deplasman bölümünün dahi satışta olmasından dolayı hayata geçirilememiştir. Yine Twitter hesabımızdan yaptığımız açıklamayla teröre karşı atılacak her türlü adıma destek vereceğimizi belirtmiştik.

 

Fakat maalesef, dün ve bugün yine aynı Fenerbahçe hesapları tarafından hassas olduğumuz şu günlerde atılan tahrik ve hakaret içerikli mesajlar iyi niyetimizin aslında suistimal edilmeye çalışıldığını aklımıza getirmiştir. Derbinin yaklaşması, bu hesapların asıl amaçlarını ortaya çıkartmaya başlamıştır. Gezi sürecinde "İstanbul United" adı altında oluşan birleşmeye istinaden "e artık şikeyi konuşmayalım" diyerek işledikleri suçu hasır altı etmeye çalışmalarına, bir önceki Ankara saldırısından kısa bir süre sonra derbi maçı olmasına rağmen "Derbide Omuz Omuza" etkinliğini hatırlamamalarına rağmen bir şans vermek istemiştik.

 

Görüldüğü üzere bu hesapların tek derdi futbol. Ne terör, ne yitip giden canlar, ne de başka birleşmeler. Bu hesaplar kendi menfaatleri doğrultusunda her adımı atma çabalarındadır.

 

Zaten işledikleri şike suçundan dolayı siyasi kanada camialarını satanlardan başka bir hareket beklenmemeliydi. Kamuoyu, bu süreçte Galatasaray taraftarının iyi niyetli adımlarını ve aynı şekilde Fenerbahçe hesaplarının art niyetli çabalarına tanık olmuştur. Bundan sonraki desteğimiz sadece teröre karşıt odaklı eylemlere olacaktır.

 

Saygılarımızla

 

     

EN ÇOK OKUNAN HABERLER