HABERLER - Diğer
Galatasaray'dan bir ilk 'Cim Bom Bank'
Galatasaray, tüm sporcularının sağlık pasaportunu çıkaracak, bu değerleri kendi bilgi bankasında toplayacak. Bu sistem, en küçük oyuncusundan, üst düzeye kadar her branş tarafından uygulanacak.

 Galatasaray bir ilke imza atıyor ve kendi sağlık bilgi bankasını oluşturuyor. Hacettepe Üniversitesi ile ortaklaşa hareket eden sarı-kırmızılı kulüp, amatör branşlar da dahil olmak üzere sporcuların sağlık kartlarını hazırlayarak, gelecek 20 yılın sağlık stratejisini oluşturmak için düğmeye bastı. Bu kapsamda eğitim çalışmalarını da başlatan sarı-kırmızılı kulüp, Hacettepe Üniversitesi ile ortak hareket etme kararı aldı.


Hasnun Galip’teki kulüp merkezinde yarın Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral ve ekibinin vereceği eğitim seminerine, futbol ile diğer amatör branşların altyapı hocaları, kondisyonerler, masörler ve fizyoterapistlerinin katılacağı bildirildi. Seminerde, ilk planda genç oyuncuların sakatlıklardan korunması, performanslarının artırılması ve tedavilerinin yapılmasının planlandığı bildirildi.

13 branşta 50’inin üzerinde takımı bulunan ve 1500 sporcuya sahip Galatasaray’ın, minik yaş gruplarından itibaren sağlık durumlarının düzenli olarak takip edileceği, herhangi bir sorun yaşanması halinde sağlık bankasından alınacak kartlara bakılarak geçmişiyle karşılaştırılacağı ifade edildi. Böylece A takım seviyesine gelmiş bir sporcunun kalp rahatsızlığı varsa bu sorunun erken yaşlarda tespiti söz konusu olacak.

Sarı-kırmızılılarda ilk planda voleybol altyapısındaki 117 sporcunun sağlık formlarının hazırlandığı belirtildi.  

EN ÇOK OKUNAN HABERLER